تو زیبا

معرفی 26 مدل اپیلیدی فوق العاده حرفه ای[برندهای روز دنیا]

اپیلیدی چیست؟

روش‌های موقت زیادی برای از بین بردن موی زائد وجود دارد و اپیلاسیون ( استفاده از اپیلاتور، اپیلیدی یا همان موکن ) یکی از این روش‌هاست. با اپیلاتور موها از ریشه بیرون کشیده می‌شوند. اپـیلیدی دستگاه‌های مکانیکی است که گیره‌های سر آن، موها را از ریشه بیرون می‌آورند که نوعی اپیلاسیون به شمار میرود.

استفاده از اپـیلیدی بهتر است بعد از حمام کردن انجام شود تا هم پوست مرطوب‌تر باشد و هم دهانه روزنه‌های پوست برای خروج موها آمادگی داشته ‌باشد. همچنین دستگاه اپیلاتور باید استاندارد باشد و پوست در محل استفاده از آن کاملا کشیده شود. به این ترتیب کمترین آسیب به پوست وارد میگردد و احتمال ایجاد حساسیت، قرمزی و فولیکولیت کاهش می‌یابد.

مزایای دستگاه اپیلیدی

 1. استفاده از دستگاه بسیار راحت و آسان است. کافی است دستگاه را برق زده و بر روی قسمت هایی که از بدن که دارای مو است، بکشید. با این کار تمام موها از ریشه کنده خواهند شد.
 2. اگر به طور صحیح و برای طولانی مدت از اپیلاتور استفاده کنید، بعد از مدتی شاهد خواهید بود که هم رشد موها کندتر شده و هم ضخامت ان ها کمتر شده است. همچنین رشد مجدد موها بین دو تا چهار هفته کندتر خواهد شد.
 3. استفاده از اپیلاتور برای از بین موهای زائد در مقایسه با سایر روش های رایج برای رفع موهای زائد ازجمله تیغ، موم و یا وکس درد کمتری دارد.
 4. دستگاه های اپیلیدی بسیار سریع عمل می کنند به گونه ای که در عرض ۳۰ دقیقه می توانید دست ها و پاهایی تمیز و شفاف داشته باشید.
 5. هزینه استفاده از اپیلیدی در مقایسه با روش هایی مانند موم یا وکس، کمتر است. کافی است یک دستگاه اپیلیدی خریداری کنید و برای مدت ها از دستگاه استفاده کنید. همچنین در هر تایمی از شبانه روز، این دستگاه در دسترس بوده و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.
 6. پاکسازی پوست با اپیلیدی باعث می شود که به مرور زمان سرعت رشد مو نیز کمتر شود. هرچقدر مدت زمان طولانی تری اپیلیدی کنید، موهای نرم تری در قسمت های خاصی از بدن مشاهده خواهید کرد.
 7. با استفاده از دستگاه اپیلیدی می توانید برای تمامی قسمت های بدن ازجمله موهای زائد پا، دست ها، زیربغل، ناحیه بیکینی و یا حتی صورت نیز استفاده کنید.
 8. اگر از اپیلاتور برای دوره زمانی طولانی تر استفاده کنید، رشد مجدد موها به مرور کندتر و کندتر خواهد شد. بعد از استفاده طولانی مدت، شاهد آن خواهید بود که فولیکول مو برای همیشه آسیب دیده و رشد موها متوقف شود.
 9. پیشنهاد:
  خرید 40 مدل [بهترین] کرم روشن کننده پوست ایرانی و خارجی با قیمت ارزان

نکات استفاده از اپیلیدی

یکی از بهترین راه‌های کاهش درد و ناراحتی هنگام اصلاح با اپیلاتور این است که با چند دقیقه نشستن در آب گرم، حساسیت پوست خود را از بین برده و آن را نرم و شل کنید. هم‌چنین اپیلاتور ضد آب نیز وجود دارد که قادر به انجام اصلاح در حالت خیس (Wet) و زیر آب می‌باشد.

هنگام اصلاح با اپیلاتور به صورت خشک، باید از تمیز بودن پوست و عدم وجود پوشش چربی و روغن روی آن اطمینان حاصل کنید. شما هم‌چنین می‌توانید از برخی دستمال‌های ویژه برای پاکسازی کامل پاها و دیگر نقاط بدن قبل از اصلاح استفاده کنید، به علاوه اینکه استفاده از آن‌ها می‌تواند باعث آرامش بخشی به پوست شده و ظاهری نرم‌تر و صاف‌تر نیز فراهم آورد.

اگر تازه می‌خواهید اصلاح کنید، انجام آن در شب هنگام هم ایده خوبی است. به این علت که اصلاح با اپی لیدی ممکن است برای مدت کوتاهی پوست شما را تحریک کرده و آن ظاهر ابریشمی و نرمی را که می‌خواهید را نداشته باشد.

بهتر است که در شب عمل اصلاح با اپیلاتور را انجام داده و سپس از یک کرم تسکین دهنده و آرامش بخش استفاده کنید. بعد از یک خواب خوب شبانه، پوست شما نرم و فوق العاده صاف خواهد بود!

اپیلیدی

انواع اپیلیدی 

نوع فنری (Spring)

امروزه اکثرا اپیلاتور نوع فنری برای حذف موهای صورت استفاده می‌شود و از آن‌ها با عنوان اپیلاتور صورت یاد می‌شود. بسیاری از آن‌ها دستی هستند و متشکل از یک فنر و دو دسته است که موهای زائد را گرفته و با پیچاندن دسته‌ها بیرون می‌کشد.

نوع دیسک چرخشی (Rotating disc)

این دستگاه با چرخش سریع دیسک‌های فلزی کار می‌کند که با حرکت نوک آن اثری مشابه موچین دارد. هنگامی که نوک دیسک‌ها نزدیک هم هستند، موهای متعدد را گرفته، در حالی که چرخش آن‌ها موها را از پوست همانند موم انداختن می‌کند. موهای کنده شده نیز به لطف نیروی گریز از مرکز ناشی از چرخش دیسک‌ها دور ریخته می‌شود. حرکت اپیلاتور دیسک دوار در سراسر پوست موجب کشیدن، کندن و حذف موهای زائد و ناخواسته می‌شود.

نوع موچین (Tweezer)

تمام اپیلاتورهای مدرن نوع Tweezer دارای یک سر در بالای خود هستند که شامل سر صفحات در حال حرکت است. زمانی که سری در حال چرخش است، این نوک‌ها به یکدیگر نزدیک شده و سپس با هر چرخش از هم جدا می‌شوند. این عمل باعث می‌شود تا نوک صفحات ابتدا موها را بین خود گرفته و سپس از ریشه بیرون کشیده و بعد آن‌ها را رها کند.

برندهای معتبر تولید اپیلیدی

براون ، جاندلی ، اپتیما ، فیلیپس ، روزیا ، لیمکس و….

نظرات کاربران

 •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید