تو زیبا

خرید 20 مدل بهترین اکسیدان مو [قوی و ضعیف] برای انواع مو با قیمت ارزان

اکسیدان ­مو موادی است که رنگ مو را فعال می­کنند. عمده استفاده این مواد، در رنگ مو است. هنگامی روشن کنندگی آن­ها بیشتر می­شود که درصد بالاتری داشته باشند و میزان روشن کنندگی آن­ها با داشتن درصد پایین تر، کمتر می­شود.

پیشنهاد:
خرید 36 مدل اسپری بدن خوش بو و جدید [بادی اسپلش] و با قیمت ارزان

انواع اکسیدان مو

اکسیدان­ ها انواع مختلفی دارند که در ادامه مورد بررسی قرار می­گیرند:

* اکسیدان ۳ درصد یا شماره ۰٫۵

از این اکسیدان در موارد زیر استفاده می­شود:

 1. جهت مخلوط کردن با رنگ های تیره مثل مشکی یا قهوه ای تیره که مایل نیستند رنگ آن ها تغییر کند یا پس از مدتی روشن شود.
 2. برای ترکیب با رنگ روی موهای دکلره شده جهت دوام بیشتر استفاده می­شود.
 3. برای دوام رنگساژ مش ها و همین طور جلوگیری از تغییر رنگ زمینه مو مورد استفاده قرار می­گیرد.

* اکسیدان ۶ درصد یا اکسیدان ۱

از این اکسیدان در موارد زیر استفاده می­شود:

 1. هنگامی که فرد نمی خواهد از رنگ های خیلی تیره برای پوشاندن تارهای سفید مو استفاده نماید و می­خواهد از رنگهای متوسط استفاده کند مصرف می­شود.
 2. همینطور جهت دکلره کردن موهای ضعیف و موهایی که قبلا دکلره شده ولی در پایه های ۶ یا ۷ قبلا رنگ شده اند، با اکسیدان ۶ درصد می توان روی آن­ها مش یا هایلایت نمود.

*۳- اکسیدان ۹ درصد یا اکسیدان ۲

موارد استفاده این اکسیدان به شرح زیر می­باشد:

 1. برای روشن کردن مو با رنگ و یا دکلره
 2. همین طور برای شامپو شیمیایی نیز مناسب است.

* اکسیدان ۱۲ درصد و یا اکسیدان ۳ 

موارد استفاده این اکسیدان به شرح زیر می­باشد:

 1. در رنگ­های دو مرحله ای و روشن کردن مو بدون دکلره
 2. همین طور در ترکیب با رنگ­های کندتر و یا هایلایت با رنگ و دکاپاژ موهای تیره استفاده می­شود.

نکات استفاده از اکسیدان رنگ مو

 1. برای داشتن موهای سالم باید هنگام دکلره نمودن و مش کردن همیشه از اکسیدان ۹ درصد استفاده شود. به دلیل سرعت اکسیدان ۱۲درصد در دکلره و مش، اکثر خانم­های آرایشگر که دنبال سرعت بیشتر در دکلره و مش هستند، از این اکسیدان استفاده می نمایند که این امر باعث آسیب دیدگی و خشکی موهای دکلره شده می شود. زیرا منجر به از بین رفتن کامل آب مو می­شود و در صورتی که همان روز خرد نشود با چند بار شستشو کم کم خرد شده و می­ریزد. استفاده از اکسیدان ۹ درصد در دکلره مش با اینکه موجب می­شود کار کمی طولانی شده و زمان بیشتری ببرد اما نتیجه کار بدون آسیب دیدگی است و بسیار رضایت بخش خواهد بود.
 2. بعضی از بانوان اکسیدان را با آب رقیق می­کنند و با این کار می­خواهند مثلا ۹ درصد را به ۶ درصد تبدیل نمایند در صورتی که این کار باعث رقیق شدن رنگ و ضعیف شدن میزان پوشش دهی می­شود.
 3. در ضمن متذکر می­شویم که مصرف اکسیدان باید به اندازه و مناسب باشد و دقت شود که دستورالعمل مصرف هر رنگی در آن مشخص شده؛ مثلا میزان اکسیدان این رنگ ۱ به ۱ یا ۱ به ۱٫۵ است.

نکات مهم در خرید اکسیدان ها

 • در صورتی که شخص بخواهد موی خود را ۳ درجه روشن کند و موهای او نازک رنگ‌ نشده باشد، می‌تواند با استفاده از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد و ترکیب آن با رنگ دلخواه  مو را ۳ درجه روشن کند.
 • باید از اکسیدان­های درصد بالا برای موهای ضخیم‌ تر و تیره‌ تر استفاده شود.
 • برای روشن شدن موها تنها به اندازه یک درجه، اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد پیشنهاد می‌شود. اکسیدان ۱۲ درصدی نیز برای روشن کردن ۴ تا ۵ درجه مو کاربرد دارد. باید توجه داشت که باید از ترکیب رنگ و اکسیدان استفاده شود و آن­ها به تنهایی هیچ تاثیری روی مو ندارند.
 • رنگ موی شماره ۰۰ برای موهایی که سفیدی آن­ها بیش از ۵۰ درصد است، پیشنهاد می‌شود.
 • در برخی از برندهای معروف، رنگ موهایی با نام اسپیشیال بلوند تولید می­شود که برای روشن کردن رنگ مو تا پایه ۶ درجه می­توان از این رنگ موها همراه با اکسیدان مناسب و بدون پودر دکلره استفاده کرد.
 • باید دقت کرد که با توجه به جنس و پایه اصلی رنگ مو، می­توان رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو را انتخاب نمود. برای داشتن رنگ دلخواه باید در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب دقت شود.

در لیست زیر تعدادی از این اکسیدان ها موجود است ، شما می توانید با توجه به نیاز خود از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

 •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید