تو زیبا

خرید 40 مدل راکت پینگ پنگ حرفه ای و مبتدی [پرفروش] با قیمت ارزان

راکت پینگ پنگ بی شک یکی از مهم ترین وسایل ورزشی است که دوستداران این ورزش نیاز به تهیه آن دارند. برای خرید این محصول دانستن و رعایت نکاتی کمک شایانی به شما می کند.

خرید هر نوع وسیله ورزشی اعم از توپ فوتبال ، لباس ورزشی و …. نیازمند دانستن نکات مهمی می باشد .

نکات خرید راکت پینگ پنگ

اجزای راکت پینگ پنگ

راکت های پینگ پنگ از 6 قطعه تشکیل شده اند ؛ دسته ، تیغه ، اسفنج جلو یا فورهند و لاستیک آن ، اسفنج پشت یا بک هند و لاستیک آن .

اگر مبتدی هستید بهتر است راکت آماده تهیه کنید اما اگر ترجیح میدهید راکت سفارشی و حرفه ای درست کنید بهتر است قطعات آن را به صورت جداگانه انتخاب کرده و خودتان آن را سر هم کنید که مناسب سبک بازی شما باشد.

بااین‌حال، پینگ پنگ بیشتر از آنکه با تجهیزات در ارتباط باشد به تکنیک‌ های بازیکن وابسته است؛ یعنی یک بازیکن خوب با یک راکت ساده بازاری هم می‌تواند راحت بازی کند.خرید راکت پینگ پنگ - اجزای راکت پینگ پنگ

راکت مبتدی یا حرفه ای

اگر به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال نمی کنید بهتر است مدل مبتدی را تهیه کنید که معمولا قیمت ارزانی هم دارد . این راکت‌های ابتدایی معمولا از یک قطعه پلاستیک قالبی یا چند لایه نازک چوب ساخته شده‌اند. شاید زیبایی خاصی نداشته باشند و ویژگی‌ های یک راکت حرفه‌ای را به شما ارائه نکنند، اما تا وقتی کاملا حرفه‌ ای نشده‌اید و نمی‌ توانید از مزایای آن استفاده خاصی بکنید، می‌توانند برایتان مفید باشند.

گریپ راکت پینگ پنگ

به قسمتی از راکت که دستتان را دور آن حلقه می کنید گریپ می گویند. افراد معمولا به دو روش راکت را در دست می گیرند ؛ شیک هند ، پن هلد !

در روش شیک هند بازیکن طوری راکت را در دستش می گیرد شبیه زمانی است که برای احوالپرسی با کسی دست می دهد . در روش پن هلد که بیشتر در آسیا طرفدار دارد بازیکن دسته راکت را مانند قلم در دست می گیرد .

در هنگام خرید راکت پینگ پنگ توجه کنید چطور راکت را در دست می‌گیرید و بر این اساس راکتی را انتخاب کنید که گریپ آن مخصوص همان روش طراحی شده باشد. البته اگر تازه به این بازی علاقه‌ مند شده‌ اید و هنوز سبک بازی‌ تان مشخص نیست، چند بار با هر دو روش بازی کنید و ببینید کدام‌ مدل برایتان راحت‌ تر است.

برای کسانی که به روش شیک هند راکت را در دست می گیرند مدلی مناسب است که دسته اش ضخیم و محکم بوده و به ضربه شما قدرت بیشتری می دهد. اگر راکت را به شکل پن هلد در دست می گیرید بهتر است راکتی خریداری کنید که دسته آن باریک و بلند باشد تا به شما اجازه حرکت سریع مچ را بدهد .

روکش لاستیکی راکت پینگ پنگ

روکش لاستیکی که یک صفحه نازک می باشد و با چسب به سطح صاف راکت می چسبد . این لاستیک کشش لازم را به سطح راکت می دهد و به شما کمک می کند کنترل بیشتری روی توپ داشته باشید. کنترل داشتن روی توپ به این معناست که آن را با همان سرعتی که می‌خواهید و دقیقا به همان جایی که مدنظرتان است بفرستید؛ بدون اینکه نگران لغزش یا انحراف آن باشید.

اگر سبک بازی شما طوری است که برای تغییر سرعت و جهت توپ از چرخش زیاد استفاده می‌ کنید، باید راکتی را بخرید که لاستیک خوب و چسبناکی داشته باشد. به‌طور کلی برای بازی دفاعی با سرعت پایین، لاستیک نرم و چسبناک بهتر است اما برای بازی‌ های هجومی لاستیک محکم‌ تر بهتر جواب می‌ دهد. کیفیت، دوام و خصوصیات لاستیک به‌کار رفته در راکت‌ ها ممکن است متفاوت باشد، آن را نادیده نگیرید.

بافت لایه لاستیکی برخی راکت‌ ها ناهموار است و ممکن است به شکل‌های مختلف ازجمله دایره‌ های برآمده، فرورفته یا وافل‌ مانند باشد که هریک از این بافت‌ ها می‌ توانند شیوه کنترل توپ را تغییر دهند. این بافت‌ها باعث می‌شوند‌ توپ به‌محض تماس با راکت به‌مدت بسیار کوتاهی به آن بچسبد و سریع برگردد. بنابراین هنگام خرید راکت پینگ پنگ، به بافت‌های لاستیکی مختلف دقت کنید. مخصوصا اگر به سبک دفاعی بازی می‌کنید این راکت‌ها برایتان بهتر هستند.

به یاد داشته باشید این بافت‌ها مخصوصا بافت‌های عمیق، تاحدودی سرعت و واکنش‌پذیری شما را کاهش خواهند داد. به‌همین‌دلیل برای بازیکنانی که از تکنیک‌های چرخشی زیادی استفاده می‌کنند توصیه نمی‌شود.

لایه اسفنجی راکت

بین لایه لاستیکی سطح راکت و تیغه، یک لایه اسفنج با ضخامت‌ های مختلف قرار می‌ گیرد. ضخامت این اسفنج به سبک بازی شما بستگی دارد و به سه درجه ضخیم، متوسط و نازک دسته‌ بندی می‌ شود. اسفنج ضخیم برای بازیکنان سرعتی و هجومی و اسفنج نازک برای بازیکنان دفاعی با سرعت پایین مناسب‌ تر است.

اسفنج راکت ضربه را جذب می‌ کند و به شما کنترل و نیروی لازم را در گرفتن توپ می‌ دهد. اسفنج همچنین سرعت برگشت توپ را تغییر می‌ دهد. اسفنج‌ های ضخیم‌ تر باعث می‌ شوند راکت سنگین‌ تر و متراکم‌ تر باشد که به شما اجازه می‌ دهد با سرعت بیشتری به توپ ضربه بزنید. از سوی دیگر، لایه‌ های نازک‌ تر اسفنج به شما کمک می‌ کنند سرعت کنترل‌ شده‌ای را به بازی بدهید.

در برخی از راکت‌ ها کربن فایبر استفاده می‌ کنند که نوعی الیاف است و نه‌ تنها قدرت راکت را افزایش می‌ دهد، بلکه امکان زدن ضربه محکم و ناگهانی را فراهم می‌ آورد.

در برخی راکت‌ ها هم از کاغذ فشرده استفاده می‌ کنند که باعث می‌ شود وزن راکت کمی کاهش یابد.

تیغه راکت

محکم ترین قسمت راکت تیغه آن است و میزان قدرت راکت شما را تعیین می کند . راکت هایی با تیغه چوبی از حداقل 85 درصد چوب طبیعی ساخته شده اند. با این حال برخی مدل ها از کربن فایبر یا کربن تیتانیوم محکم اما در عین حال سبک هم ساخته می شود. هرچه تیغه سفت تر و محکم تر باشد برای بازیکنان تهاجمی بسیار مناسب تر است . تیغه های نرم برای بازیکنان دفاعی مناسب است.

تیغه می تواند 3 ، 5 و 7 لایه باشد . اگر سرعت برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است بهتر است مدلی را انتخاب کنید که 5 لایه باشد . ناگفته نماند مواد اولیه سبک باعث افزایش سرعت شما نیز می شود.

برندهای محبوب و پرطرفدار تولید راکت پینگ پنگ

باترفلای ، فرندشیپ ، دونیک ، استیگا ، asd ، adidas و …. از برندهای محبوب تولید راکت می باشند.

در لیست زیر تعدادی از این محصولات کاربردی و پرطرفدار موجود است ، شما می توانید با توجه به نیاز خود از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید