تو زیبا

خرید 36 مدل فشارسنج پزشکی عقربه ای و دیجیتال [با قیمت ارزان] و فوق العاده دقیق

فشارسنج پزشکی یکی از نیاز های ضروری منزل است. افرادی که مشکل فشار خون دارند و همیشه فشار خونشان بالا و پایین می شود حتما باید به فکر تهیه دستگاه فشار خون باشند.

ابزار سلامتی از جمله دستگاه سنجش فشار خون ، ترازو ، دستگاه تست قند و …. برای هر خانه ای ضروری است.

انواع فشارسنج

فشار سنج جیوه ای : جیوه، ماده‌ای سمی است.از این رو نباید در دسترس کسی باشد به همین دلیل در هیچ خانه یا مکانی به جز درمانگاه و بیمارستان هم فشارسنج جیوه‌ای را نمی‌بینید. شاید به خاطر همین است که بیشتر افراد فکر می‌کنند، فشارسنج جیوه‌ای بهترین و دقیق‌ترین نوع فشارسنج است که البته در واقعیت چنین چیزی صحت ندارد.

در هر حال، برای اندازه‌گیری فشار خون به کمک فشارسنج جیوه‌ای از یک بازوبند موسوم به کاف استفاده می‌شود. این کاف با یک منبع هوا تغذیه شده و با تغییرات سطح جیوه روی یک صفحه عمودی علامت‌گذاری‌شده، فشار خون شما خوانده می‌شود.

این مدل فشارسنج دقت بالایی دارد و دوام و ماندگاری بالایی دارد اما نقطه ضعف این مدل این است که به دلیل وزن زیاد حمل آن با مشکل مواجه می شود و برای افراد ناشنوا هم مناسب نیست .(از طریق گوشی پزشکی باید ضربان قلب شنیده شود)

پیشنهاد:
خرید 35 مدل پنبه آرایشی توپی و رنگی برندهای [پرفروش] با قیمت ارزان

فشارسنج عقربه ای :فشارسنج عقربه ‌ای معروف‌ ترین نوع فشارسنج است. در مطب پزشک‌ ها، در منازل و مراکز درمانی از آنها زیاد استفاده می‌شود. با بستن قسمتی از دستگاه به دور بازو و فشار دادن نارنجک سبز کوچک که به آن پوآر می‌گویند عقربه را می‌خوانید و فشار خون اندازه‌گیری می‌شود.

فشارسنج عقربه ‌ای نسبت به انواع دیگر معمولا کمی ارزان‌تر است؛ فشارسنج عقربه‌ ای وزن کمی دارد و قابل حمل است اما معایب این مدل این است که فشارسنج عقربه ‌ای برای افراد ناشنوا به دلیل لزوم گوش دادن به صدای قلب با گوشی حین سنجش فشار مناسب نیست ، دقت فشارسنج عقربه‌ای نسبت به فشارسنج جیوه‌ای کمتر است.

فشارسنج دیجیتالی : فشارسنج‌های دیجیتالی هم نوع دیگری از ابزارهای سنجش فشار خون هستند که در دو نوع بازویی و مچی در بازار موجود است. این نوع از دستگاه سنجش فشار بیشتر مطلوب افرادی است که به تنهایی زندگی می‌کنند و امکان استفاده از فشارسنج بازویی را ندارند.

کار کردن با این نوع از فشارسنج بسیار ساده است. فشارسنج‌های دیجیتالی به مانومترهایی دیجیتالی مجهز هستند و با بستن کاف به دور بازو یا مچ‌بند و انگشت ‌بند به دور انگشت ، فشار خون قابل اندازه‌گیری می‌شود. فشارسنج‌های دیجیتالی به گوشی نیازی ندارند.

از مزایای این مدل می توان به این موارد اشاره کرد که هر فرد بدون نیاز به کمک دیگران می‌تواند از آنها استفاده کند و برای کسانی که ناشنوا هستند هم کاربرد دارد زیرا در سنجش فشار خون نیاز به استفاده از گوشی نیست اما فشارسنج دیجیتالی گران‌تر از انواع دیگر است و این مورد در خرید آن بی تاثیر نیست.

کاف

در خرید فشار سنج به اندازه کاف توجه کنید ، اگر کاف، اندازه دور بازویتان نباشد، هر چقدر هم که فشارسنج خوبی خریداری کرده باشید، استفاده از آن مقدور نخواهد بود. کاف فشارسنج‌ها معمولا از ۲۲ تا ۴۲ سانتی‌متر است. در میان فشارسنج‌های بازویی، مدل‌های مختلفی وجود دارد که برای قطر بازوی خیلی بزرگ، متوسط و خیلی کوچک مناسب است اما دستگاه‌های مچی معمولا یک سایز بیشتر ندارند.

برندهای معتبر تولید فشارسنج پزشکی

بیورر ، گلامور ، فرش لایف ، امرن ، امسیگ ، ایزی لایف ، ای ان دی ، پیک سلوشن ، اکیومد ، رزمکس ، بی ول ، شیان ، ولچ آلن ، سیتی زن ، زیکلاس مد ، استار ، مدل ، جامپر ، پرستیژیو ، مدیسانا ، بریسک ، مایکرولایف ، براون ، فولی ، های تک ، اکسیرون و … جز, برندهای معروف و پرفروش فشارسنج پزشکی می باشند .

در لیست زیر تعدادی از انواع فشارسنج های عقربه ای و دیجیتالی موجود است شما می توانید با توجه به نیاز و بودجه خود از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید