تو زیبا

خرید 40 مدل زیباترین چراغ خواب کودک [شیک و دوس داشتنی] با قیمت ارزان

چراغ خواب کودک یکی از مهم ترین وسایل های اتاق خواب کودک دلبند شما می باشد . کودکان همیشه علاقه دارند درون هر چیزی یک بازی و سرگرمی کشف کنند. پس بهتر است چراغ خواب هم مانند سایر وسایل اتاق کودک مثل تشک ، تخت خواب ، پرده ، فرش ، پتو و … به سن و سال و روحیه کودک نزدیک باشد تا نهایت لذت را زمان خواب ببرد.

روان شناسان حوزه کودک معنقدند کودکان را نباید از سه جیز محروم کرد ؛ بازی ، همبازی ، اسباب بازی . این سه در کنار هم نقش زیادی در پرورش استعدادهای کودک دارند و مهارت های زیادی را به کودکان آموزش می دهند ، حال اگر از یک چراغ خواب زیبا و کودکانه در اتاق خواب نصب کنید علاوه بر هدیه دادن آرامش و آسایش به کودک ، زمینه پرورش استعدادهایش را نیز فراهم می کنید.

کاربردچراغ خواب کودک

برخی از افراد چه بزرگسال چه کودک ، از تاریکی واهمه دارند و دوست دارند حتی موقع خواب اطرافشان با نور کمی روشن شود ، از طرفی برخی از افراد نیز شب هنگام برای نوشیدن آب و یا استفاده از دستشویی از خواب بیدار می شوند ؛ پس یک چراغ خواب می تواند کمک شایانی به این افراد کند تا هم از ترس و اضطراب شبانه شان بکاهد و هم زمان راه رفتن در اتاق به اشیای داخل اتاق برخورد نکنند.

نکات استفاده ازچراغ خواب کودک

 • ازچراغ خواب هایی که تایمر دارند در اتاق کودکتان استفاده کنید . وقتی روی تایمر تنظیم کنید بعد از زمان مشخص به طور خودکار خاموش می شود.
 • اگرچراغ خواب اتاق کودک شما معمولی است، زمانی که از خوابیدن وی مطمئن شدید، چراغ را خاموش کنید.
 • ازچراغ خواب سقفی یا دیواری با نور سفید، زرد یا قرمز استفاده نکنید، در دراز مدت اختلال خواب کودک را به دنبال دارد.
 • چراغ‌ های حباب‌ دار و رومیزی که اطرافشان پوششی از پارچه دارد، گزینه‌ی خوب و قابل قبولی هستند.
 • شمع نمی‌ تواند جایگزین چراغ خواب شود، احتمال سقوط آن روی فرش یا رخت خواب و ایجاد آتش سوزی دور از ذهن نیست.
 • از چراغی که روکش سیم آن آسیب دیده یا از بین رفته است استفاده نکنید، برخورد با آن به ویژه برای کودکان ممکن است باعث برق‌ گرفتگی شود.
 • چراغ خواب کودک

رنگ چراغ خواب کودک

 • نورچراغ خواب اتاق کودک باید ملایم و آرام بخش باشد.
 • هورمون ملاتونین که در شب ترشح و به فرد احساس خواب می‌ دهد با نور سفید یا زرد به میزان ۳۰ تا ۵۰ درصد ترشح می‌ شود و حتی ممکن است در روند خواب اختلال ایجاد کند.
 • ترشح هورمون ملاتونین در زیر نور آبی ۶۰ تا ۶۵ درصد است که این رنگ می تواند خواب آرام و لذت‌ بخشی را به کودک شما هدیه کند، پس توصیه می‌شود رنگ نور چراغ خواب اتاق کودک را آبی انتخاب نمایید.
پیشنهاد:
خرید 35 مدل ست شورت و سوتین زنانه مجلسی و زیبا [شیک و جدید] با قیمت ارزان

نکات خریدچراغ خواب کودک

مدل و طراحی

یکی از گزینه هایی که باید به آن توجه کنید مدل و طراحی چراغ خواب می باشد که هم کودکتان آن را دوست داشته باشد و هم شب هنگام در تاریکی باعث ترس کودک نشود .(به طور خلاصه کودک چراغ خواب را هیولای اتاق فرض نکند !)

کلاهک محصول

کلاهک باعث می شود نور ملایم تری در اتاق ساطع شود .

طرح و برندهای محبوب چراغ خواب کودک 

چراغ خواب Winssty ، Star master از برندهای محبوب و طرح ابر ، لاک پشتی ، آسمان شب ، باسنوس ، باب اسفنجی و …. از طرح های دوس داشتنی می باشند.

در لیست زیر تعدادی از این چراغهای زیبا و کاربردی موجود است ، شما می توانید با توجه به نیاز خود از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

 •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید