تو زیبا

خرید 30 مدل بهترین چرخ خیاطی باکیفیت ایرانی و خارجی [پرفروش] با قیمت ارزان

چرخ خیاطی یکی از وسایل کاربردی در خانه محسوب می شود. از ابتدا تاکنون با پیشرفته شدن وسایل، این وسیله هم دچار تحولاتی شده است. از نوع دستی تا پدالی که با یگ حرکت به راحتی کار دوختن را انجام می دهند.

اجزای اصلی چرخ خیاطی

ماسوره

این قطعه، ابزاری استوانه ایی شکل است که برای تعبیه نخ زیرین استفاده می شود .مکان قرارگیری آن در زیر چرخ خیاطی می باشد.

ماکو

ماکو، ماسوره را در چرخ خیاطی نگه داشته و امکان تنظیم کشش نخ زیر را به شما میدهد. در برخی چرخ ها ماکو در زیر چرخ خیاطی قرار گرفته و در برخی دیگر از رو درون چرخ  قرار میگیرد.

ماسوره پرکن

ماسوره پرکن ، همراه با کشش نخ، ماسوره را می‌چرخاند. تا شما به راحتی بتوانید نخ زیرین را اماده کنید.

توپی 

توپی به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت دستی، سوزن چرخ را بالا و پایین ببرید. زمانی که شروع به دوخت یک طرح می‌ کنید، توپی را پایین می ‌آورید تا سوزن، در پارچه فرو برود. وقتی می ‌خواهید به دوخت لباس پایین دهید، توپی را برای بلند کردن سوزن از پارچه، بالا می ‌آورید.

پدال

سرعت چرخ خیاطی را در زمان دوخت، کنترل می ‌کند. فشار بیشتر روی پدال، باعث می ‌شود تا چرخ سریعتر بدوزد. کاهش فشار روی پدال، سبب می ‌شود تا دوخت آرام تر شود.

قرقره

قرقره در داخل بخش دیگری به نام ماکو قرار دارد. ماکو، قرقره را نگه می دارد و هماهنگ با سوزن آن را می چرخاند و دوخت زیرین پارچه را ایجاد می کند.

نکات مهم هنگام خرید چرخ خیاطی

نوع مصرف

اولین گام برای انتخاب و خرید یک چرخ خیاطی، تعیین نوع نیاز شما می باشد. در واقع شما باید مشخص کنید که آیا به دنبال یک چرخ خیاطی صنعتی برای انجام دوخت و دوزهای کارگاهی هستید و یا اینکه به دنبال داشتن یک محصول مناسب برای انجام امور خیاطی لعم از دوخت پارگی مانتو و… در خانه می گردید؟! پاسخ به این سوال بیشترین کمک را جهت خرید این دستگاه های دوزنده به شما خواهد کرد.

صدا

همیشه یادتان باشد چرخ های خیاطی صنعتی به دلیل قدرت بالای خود و داشتن دینام از صدای بسیار زیادی برخوردار هستند و دستگاه های خانگی نیز به دلیل ظرافت قطعاتی که در آن ها به کار رفته است، از میزان صدایی به مراتب کمتر برخوردار هستند. به همین خاطر توجه به این ۲ نوع کاربری در خرید یک چرخ خیاطی خوب و باکیفیت بسیار اهمیت دارد.

پیشنهاد:
خرید 15 مدل دستگاه لاک خشک کن فوق العاده عالی [پرفروش] با قیمت ارزان

دوخت های متفاوت

بعضی از چرخ های خیاطی با قابلیت های متعددی در جهت انجام انواع دوخت ها طراحی و تولید شده اند و برخی دیگر تنها قادر به انجام چند نوع ساده از دوخت های پارچه ای می باشند. اگر شما یک خیاط مبتدی هستید، باید بدانید که کار شما با خرید یک چرخ ساده نیز انجام خواهد شد ولی اگر از زُمره خیاط های حرفه ای هستید و یا می خواهید حرفه ای باشید؛ باید به سراغ خرید دستگاه هایی بروید که بتواند انواع دوخت و دوزها را بر روی تمامی پارچه ها انجام دهد.

سرعت 

یکی دیگر از نکات حائز اهمیتی که باید در هنگام خرید چرخ های خیاطی به آن توجه داشته باشید، سرعت انجام دوخت و دوز توسط آن می باشد. نوع صنعتی این دستگاه ها عموما از سرعتی بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کوک در دقیقه برخوردار هستند و نوع خانگیشان نیز از سرعتی به مراتب کمتر برای انجام امور دوختی شما برخوردار می باشند. البته فراموش نکنید که معمولا سرعت کار با یک چرخ خیاطی قابل تنظیم است و بستگی به پارچه ای دارد که زیر سوزن آن قرار گرفته است.

وزن و اندازه

از دیگر موارد مهمی که حتما باید به هنگام خریدچرخ خیاطی به آن نیز توجه کنید، وزن و اندازه دستگاه مورد نظرتان است.چرخ خیاطی های کوچک به مراتب از وزن کمتری برخوردار هستند و عموما نیز برای مصارف خانگی طراحی شده اند؛ این در حالی است که دستگاه های سنگین وزن و بزرگتر بیشتر برای کارهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

برندهای معتبر تولید چرخ خیاطی

کاچیران ، ژانومه ، نیولایف ، برادر ، نیولانگ ، هوکوپلاس ، ژوکی ، جک ، برلیانت ، آکیلیس ، مارشال ، جانتک و … از برندهای پرطرفدار تولیدچرخ خیاطی در ایران می باشند.

در لیست زیر تعداد از این محصولات کاربردی و پرطرفدار از برندهای مختلف با قیمت های متفاوت موجود است ، شما می توانید با توجه به نیاز خود از میان آن ها بهخترین گزینه را انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید