تو زیبا

خرید 15 مدل کاپ قاعدگی [پرفروش] ایرانی و خارجی با قیمت ارزان

کاپ قاعدگی یک وسیله بهداشتی و کاربردی برای خانم ها در دوران قاعدگی می باشد. برای استفاده از این وسیله بهداشتی دانستن چند نکته ضروری می باشد.

کاپ قاعدگی چیست؟

کاپ یا فنجان قاعدگی ، همان طور که از اسمش پیداست، محصولی بهداشتی برای استفاده در دوران قاعدگی است که به‌ عنوان جایگزین پد و تامپون می توان استفاده کرد.

نکات بهداشتی در دوران قاعدگی

  • 6 تا 8 لیوان آب در روز بنوشید. نوشیدن آب به مقدار کافی، آب از دست رفته بدن در طی خونریزی ماهانه را به بدن بر می گرداند و رطوبت را به جریان خون بدن هدیه می دهد. همچنین نوشیدن مقدار کافی مایعات و آب، به واژن کمک می کند تا سریع تر و راحت تر خود را پاک و تمیز کند.
  • در طی دوران قاعدگی به بانوان و دختران عزیز توصیه می شود از شورت های نخی و پنبه ای استفاده کنند، زیرا لباس زیر نخی، کمتر بوی نامطبوع می گیرد، هوا به راحتی از آن عبور می کند، درجه حرارت بدن را تعدیل می کند و شرایط راحتی را برای فعالیت های جسمانی فرد در این دوران فراهم می کند.لباس های زیر نخی و پنبه ای خود را زود به زود تعویض کنید و بشویید.
  • فعالیت بدنی و ورزش سبک در این دوران نه تنها مانعی ندارد، بلکه به عضلات آرامش می دهد و از مشکلات جسمی و روانی قبل از قاعدگی می کاهد. باید بدانید که بدترین کار، درازکشیدن روی تخت و بی حرکت ماندن برای مدت طولانی است.

شست و شوی ناحیه تناسلی در دوران قاعدگی

  • ناحیه تناسلی و بیرون واژن را حداقل روزی یک تا دو بار بشویید تا بوی نامطبوع حاصل از خونریزی قاعدگی، کاهش پیدا کند.
  • شست و شوی بیرون ناحیه تناسلی، با آب و صابون های بهداشتی به جلوگیری از عفونت کمک می کند. البته لازم به ذکر است که این کار باید به آرامی انجام بگیرد و پس از شست و شو، منطقه تناسلی باید به وسیله دستمال بهداشتی خشک شود. باقی ماندن هر گونه رطوبت در منطقه تناسلی، زمینه را برای رشد و نمو باکتری های بیماری زا و بروز عفونت فراهم می کند.
  • استفاده از آب گرم یا ولرم هنگام شست و شو در این دوره می تواند علاوه بر ایجاد آرامش در فرد، به کاهش درد های ناحیه زیر شکم هم کمک کند.

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

کاپ قاعدگی را باید برای استفاده تا بزنید و داخل واژن‌تان جاگذاری کنید. خود کاپ پس از جاگذاری باز می‌شود و به دیواره‌های واژن می‌چسبد. بنابراین لخته‌های خون بدون خروج از واژن در حفره فنجانی کاپ جمع خواهند شد.

جنس کاپ قاعدگی

این محصول منحصربه‌فرد، که برای جمع‌آوری خون قاعدگی درون واژن قرار می‌گیرد، دارای ساختاری قیفی‌شکل و تاشوست. اگر از جنس‌شان می‌پرسید، باید بگوییم که این کاپ‌ها معمولا از لاستیک یا سیلیکون ساخته می‌شوند.

اهمیت استفاده از کاپ قاعدگی

  • به احتمال زیاد برایتان اتفاق افتاده که با دوستانتان برنامه شنا چیده‌اید اما به دلیل شروع دوران قاعدگی از رفتن به استخر منع شده‌اید. یا شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که هنگام ورزش کردن نگران خونریزی و نشت آن به لباستان یا بوی نامطبوع پد بهداشتی بوده باشید. اما با کاپ قاعدگی این نگرانی ‌ها را کنار بگذارید چون این کاپ کاملا درون بدن شما قرار می‌گیرد و بدون ایجاد ناراحتی از نشت هر گونه خونی روی لباس شما جلوگیری می‌کند.
  • خیلی از بانوان هستند که به نوار بهداشتی و پدهای موجود در بازار حساسیت دارند . در فصل گرما امکان عفونت هم هست و این مسئله اوضاع را بدتر می‌کند. اما کاپ قاعدگی چاره این مشکل است چون از مواد بدون حساسیت ساخته شده و از ایجاد عفونت هم جلوگیری می‌کند.
  • هر ساله تعداد خیلی زیادی نوار بهداشتی در دنیا مصرف شده و در نهایت به زباله تبدیل می‌شوند. برای بازیافت این پدها هم هیچ برنامه خاصی وجود ندارد. برای جلوگیری از زیاد شدن زباله و کمک به محیط زیست، استفاده از کاپ قاعدگی پیشنهاد می‌شود چون شما هر کاپ را برای سال ‌ها هم می‌توانید استفاده کنید فقط کافیست بعد از هر بار مصرف آن را شسته و استریل کنید.

برندهای معروف تولید کاپ قاعدگی

لیوار فارما ، ملونا ، کاناک ، لونت ، لانو و …. از برندهای معتبر و پرطرفدار می باشند.

در لیست زیر تعدادی از این محصولات بهداشتی پرطرفدار برای خانم های عزیز می باشد . شما می توانید با توجه به نیاز خود از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید