تو زیبا

معرفی 44 مدل بهترین کرم آبرسان پوست باکیفیت و قوی

کاربرد کرم آبرسان پوست چیست ؟

کرم آبرسان پوست یکی از انواع کرم های مراقب از پوست می باشد که ضروری است تمامی افراد از آن استفاده نمایند. استفاده از کرم آبرسان به سن و جنسیت مربوط نمی باشد. و همه ی افراد به منظور جلوگیری از خشک شدن و آسیب دیدن پوست باید از آن استفاده کنند. کرم آبرسان پوست یکی از کرم هایی است که از آن به منظور ایجاد رطوبت و شادابی پوست استفاده می شود که در آن وجود مواد مغذی هیدراته طراوت و شادابی پوست شما را تامین می کند.

استفاده از این کرم برای کدام دسته از افراد مناسب است؟

به طور کلی تمامی افراد باید از یک لوسیون آبرسان پوست، در طول روز استفاده کنند؛ اما این مسئله در بین افرادی که از پوست های حساس و خشکی برخوردارند اهمیت و ضرورت ویژه ای پیدا می کند. خشکی پوست آثار منفی زیادی برای شما به همراه دارد؛ از جمله اینکه موجب پیری، افزایش چین و چروک می شود که زیبایی و جذابیت افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. افرادی که نوع پوست ایشان خشک است، لازم است روزانه به صورت مکرر از کرم آبرسان پوست استفاده کنند تا پوست آن ها را در حالت تعادل نگه دارند. مصرف این کرم برای صورت و بدن بسیار مناسب و کاربردی است.

بهترین نوع کرم آبرسان پوست

بهترین کرم آبرسان پوست قوی، آن دسته از محصولاتی است که بیشترین میزان رطوبت و آبرسانی را داشته باشد. محصولاتی که حاوی عصاره ی خیار یا آووکادو هستند، به دلیل رطوبت رسانی بسیار بالا برای انواع پوست مناسب می باشند. با تحقیق و شناخت صحیح نوع پوستتان می توانید یک کرم بسیار مناسبی را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که به دلیل تنوع مدل های این کرم در بازار باید یک کرم متناسب با پوستتان را انتخاب نمایید. علاوه بر آن، به منظور آبرسانی و رساندن رطوبت کافی به پوستتان می توانید از خیار و آووکادو طبیعی یک ماسک خانگی طبیعی تهیه فرمایید و از آن به صورت روزانه استفاده کنید.

فرق اساسی این کرم با کرم مرطوب کننده چیست؟

مهم ترین تفاوت کرم آبرسان پوست، و مرطوب کننده این است که یک آبرسان ترکیباتی دارد که به پوست شما کمک می کند تا میزان رطوبت بیشتری از هوا جذب نمایید و و موجب حفظ رطوبت پوست شما می شود. اما نحوه ی عملکرد کرم های مرطوب کننده به این صورت است که با تشکیل یک لایه ی محافظتی روی پوست شما، موجب تجمع مقدار بیشتری از چربی روی پوستتان می شود. استفاده از این کرم ها، برای تمامی افراد ضروری است. توصیه می شود خانم ها پیش از انجام آرایش حتما از یک آبرسان استفاده کنند تا طی روز پوست آن ها دچار خشکی و آسیب دیدگی نشود.

بسیاری تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده را نمی‌دانند و در خرید یک محصول مناسب پوست‌ خود در تردید دارند. محصولات بسیار متفاوتی در بازار وجود دارد؛ از بالم گرفته تا انواع روغن، کرم، ژل، پماد و آبرسان ها؛ اما حقیقت این است که همه آنها در واقع یک کار را انجام می‌دهند.

اکثر لوسیون ها و محصولات مربوط به بهداشت پوست هم دارای ترکیبات پوشاننده  هم نرم کننده و جاذب رطوبت هستند. بنابراین به طور همزمان هم پوست را مرطوب می‌کنند و هم اینکه نقش آبرسان را دارند.66

در واقع می توان گفت استفاده از این کرم و کرم مرطوب کننده کاربرد یکسانی دارد که موجب حفظ رطوبت و تازگی پوست می شود؛ اما استفاده از کرم مرطوب کننده اغلب به افرادی که پوستشان خشک است پیشنهاد می شود، اما یک لوسیون متناسب با نوع پوست برای تمام افراد ضروری است. همواره سعی کنید یکی از کرم های آبرسان را به همراه خود داشته باشید و از آن برای دست ها، صورت و بدن استفاده کنید. شایان ذکر است که کودکان و خردسالان به میزان بیشتری نسبت به بزرگسالان در معرض خشکی پوست قرار دارند.

نکات مراقبتی در خصوص مصرف کرم های آبرسان پوست

عدم استفاده از لوسیون ها، شست و شوی بیش از حد پوست با آب گرم، عدم رعایت رژیم غذایی مناسب و صحیح، و استفاده نکردن از مرطوب کننده در پوست های چرب موجب کم آبی و خشکی می شود.
در برخی افرادی که پوست صورتشان خشک می باشد، ممکن است این خشکی موجب بسته شدن منافذ پوست و جوش روی پوست شان بشود به همین دلیل استفاده از کرم آبرسان پوست از این مشکل جلوگیری می کند.

اکثر ماها پوست کم آب و پوست خشک را یکسان می دانیم، در صورتی که این دو کاملاً باهم متفاوت‌ اند. کم‌آبی پوست ناشی از کمبود آب است و خشکی پوست ناشی از چربی طبیعی پوست. همچنین لازم است بدانید که پوست خشک یک نوع پوست است ولی کم‌ آبی پوست یک مشکل پوستی تلقی می شود.

به طور کلی خشکی و ناهمواری پوست، احساس زبری و کدر شدن آن، قرمزِی، التهاب و نمایان شدن چین و چروک در روی پوست از جمله نشانه های خشکی پوست می باشد؛ به همین دلیل استفاده از یک لوسیون آبرسان پوست بسیار ضروری و لازم است.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. فاطمه اسماعیلی گفت:

    بهترین کرم آبرسان صورت لدورا هستش که قیمت مناسبی هم نسبت به بقیه محصولات داره . پیشنهاد می کنم حتما استفاده کنید. ممنون از مطالب خوبتون