تو زیبا

خرید 44 مدل از بهترین کرم های ضد آفتاب با کیفیت

کرم ضد آفتاب محصولی در جهت مراقبت از شما در برابر نور آفتاب است. بهتر است از این کرم همیشه و بدون توجه به نوع و رنگ پوست خود استفاده کرد. از پیر و جوان و کودک تا مرد و زن فرقی نمی کند، همگی در معرض خطرات اشعه خورشید هستیم. به طور کلی با توجه به میزان قرار گیری شما زیر نور آفتاب، مقدار مصرف کرم نیز متغیر است. در حداقل ترین حالت باید کرم را به هر قسمت از بدن که در معرض آفتاب است، بمالید. حتی بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند حتی برای چند دقیقه خروج از منزل یا محل کار خود، از کرم ضد آفتاب غافل نشوید.

اهمیت کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب محصولی در جهت مراقبت از شما در برابر نور آفتاب است. قدمت این کرم به مصر باستان بر می گردد، جایی که از عصاره سبوس برنج و گل یاس برای کمک به محافظت از بدن در برابر آفتاب به کار گرفته می شد. شیمیدان ها اولین نوع تجاری را در سال ۱٩٣٦ اختراع کردند و از آن زمان تاکنون این محصول پیشرفت بسیاری داشته است به طوری که انواع جدید آن در برابر آب مقاوم هستند.

هر آنچه که باید درباره کرم ضد آفتاب بدانید

 

همانطور که میدانید نور خورشید دارای مقداری اشعه فرابنفش بوده و در صورت تابش مستقیم به پوست آسیب های بسیار خطرناکی از جمله لکه، چین و چروک و حتی سرطان را برای آن به وجود می آورد.

چه مواقعی از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

بیشتر ما اهمیت کرم ضد آفتاب را فقط در ماه های تابستان و برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و آسیب دیدن پوست می بینیم، اما این مورد باید یک اقدام بهداشتی پیشگیرانه در طول سال باشد. بهتر است از این کرم همیشه و بدون توجه به نوع و رنگ پوست خود استفاده کنید. بعضی پرتوهای مضر آفتاب در فصول دیگر نیز به بدن شما آسیب می رسانند. حتی در روزهای ابری که نزدیک به 80 درصد از پرتوهای خورشید می توانند از میان ابرها بگذرند از این محصول مصرف کنید.

در شرایطی که کرم را به صورت صحیح مصرف نکنید اثرات کافی را روی پوستتان به جا نخواهد گذاشت. باید آن را مرتب و با فاصله ی چند ساعته تجدید نمایید. همچنین یک باور غلط دیگر نیز وجود دارد که بسیاری از افراد فکر می کنند استفاده از ضد آفتاب در هوای ابری لازم نیست، زیرا نور خورشید وجود ندارد اما باید بدانید که در هوای ابری نیز اشعه های مضر خورشید به زمین می رسند.

چه کسانی به کرم ضد آفتاب نیاز دارند؟

حتما تا به حال به فکرتان خطور کرده است که آیا به ضد آفتاب نیاز دارید یا خیر؟ آیا باید این موضوع را با یک متخصص مجرب پوست و مو و زیبایی در میان بزاریم؟ در جواب این سوال باید بگوییم که تمامی افراد بدون استثنا، نیاز به استفاده از این کرم دارند. همانطور که گفتیم استفاده منظم از کرم سبب محافظت از پوست در برابر اشعه مضر فرابنفش خورشید می‌شود و می‌تواند به جلوگیری از سرطان پوست کمک ‌کند، پس این موضوع را کاملا جدی بگیرید.

صرف‌ نظر از سن، جنسیت و حتی نژاد، خطر ابتلا به سرطان پوست برای هر کسی وجود دارد. در واقع، طبق آمار و احتمالات برآورد شده، از هر پنج آمریکایی، یک نفر در طول دوره زندگی خود در این کشور به سرطان پوست گرفتار می‌شود.

 

چه نوع کرم ضد آفتابی را باید استفاده کنید؟

سوال بسیار مهمی است. احتمالا از خودتان بپرسید در میان انواع مختلف کرم‌ ها بهترین مارک کرم ضد آفتاب کدام است؟ لازم است بدانید، آکادمی درماتولوژی آمریکا ویژگی های یک کرم ضد آفتاب مناسب را در این موارد خلاصه می کند:

طیف گسترده باشد و از پوست در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت کند،
دارای spf 30 یا بالاتر باشد،
در برابر آب مقاوم باشد.
ضدآفتاب‌هایی که ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشند، به خوبی از پوست شما در مقابل آفتاب سوختگی، پیری زودرس پوست و سرطان پوست محافظت می‌کند. با این حال، بهترین ضد آفتاب به تنهایی نمی‌تواند به طور کامل از پوست شما محافظت کند و بهتر است پیش گیری و در معرض خورشید بودن را کاهش دهید.

توجه به Spf موجود در کرم ها

میزان spf موجود در یک کرم ضد آفتاب مشخص می کند که این کرم تا چه اندازه توانایی مراقبت از پوست شما را در برابر اشعه خورشید دارد. spf میزان متغیری در انواع کرم ها دارد. مثالا شخصی که بدون استفاده از کرم در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد، تقریبا بعد از 20 دقیقه دچار آفتاب سوختگی می شود، در صورتی که اگر همان فرد از کرم ضد آفتاب دارای spf 15 استفاده می نمود 20 دقیقه دیرتر دچار همان آفتاب سوختگی می شد. در حقیقت با استفاده از یک ضد آفتاب 92 درصد از اشعه های مضر آفتاب کاهش می یابد.

کرم ضد آفتاب را در چه مناطقی از بدن استفاده کنیم؟

کارشناسان توصیه می کنند صبح ها قبل از پوشیدن لباس خود، کرم را به تمام بدن بمالید. در این صورت اگر لباس شما تغییر کند یا آن ها را از تن در بیاورید از پوست شما محافظت می شود. به طور کلی با توجه به میزان قرار گیری شما در زیر نور آفتاب مقدار مصرف کرم نیز متغیر است. در حداقل ترین حالت باید کرم را به هر قسمت از بدن که در معرض آفتاب است، بمالید. بعضی نقاط بدن که ممکن است از قلم بیفتند شامل نوک و پشت گوش ، پشت گردن، قسمتی از پوست سر شما (در خط قسمت)، بالای پاها و پشت زانوها می باشند.

مدت زمان ماندگاری کرم های ضد آفتاب

متخصصان پوست توصیه می‌کنند که نه تنها در تابستان بلکه کل سال و در هنگام خروج از منزل از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید. اگر هر روز و به مقدار کافی از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید، نباید از تیوپ کرم شما چیزی باقی بماند. اگر کرم ضدآفتابی داشتید که برای مدتی استفاده نکرده‌اید، دستورالعمل‌هایی که در زیر آمده را دنبال کنید:

طبق مصوبه سازمان غذا و داروی آمریکا، کرم‌های ضدآفتاب باید اثربخشی خود را برای حداقل سه سال حفظ ‌کنند.
بسیاری از کرم‌های ضدآفتاب دارای تاریخ انقضا هستند. اگر تاریخ انقضای کرم شما گذشته است، از آن استفاده نکنید و آن را دور بریزید.
اگر روی کرم ضدآفتابی که خریده‌اید، تاریخ انقضا درج نشده است، تاریخ خریداری کرم را روی جلد آن بنویسید. به این شکل شما می‌دانید چه زمانی باید آن را دور بریزید.
اگر تاریخ انقضای کرم ضد آفتاب گذشته باشد، نشانه‌هایی مانند تغییر رنگ و میزان غلظت کرم قابل مشاهده خواهد بود و شما باید آن را دور انداخته و یک ضدافتاب خوب جدید خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. بهاره گفت:

    سلام ممنونم از مطالب خوبی که نوشتید . کامل بود