تو زیبا

خرید 40 مدل بهترین کفش ایمنی مردانه باکیفیت و مقاوم [پرفروش] با قیمت ارزان

کفش ایمنی مردانه یکی از مهم ترین وسیله ها برای ایمن ماندن هنگام کار می باشد . شعار اول ایمنی ، بعد کار را هیچ وقت نباید فراموش کرد به همین منظور باید وسایلی که هنگام کار نیاز است استفاده کنیم را تهیه کنیم.

خطرات بسیاری در محیط کار وجود دارد که می تواند آسیب جدی به کارگران وارد کند . خطر سقوط ابزار سنگین روی پا ، سیم برق و … از خطراتی است که می توان با استفاده از یک کفش ایمنی مناسب از آن ها جلوگیری کرد.

در ابتدا باید به این سوال جواب بدهیم که کفش ایمنی چیست ؟ کفش ایمنی یا کفش کار ، نوعی کفش است که برای استفاده در محیط کار طراحی و ساخته می شود .پرکاربردترین نوع این کفش مجهز به زرهی فولادی یا کامپوزیت در قسمت جلویی کفش است که مقاوت بسیار بالایی دارد و از آسیب دیدن انگشتان و پا جلوگیری می کند.

ضرورت استفاده از کفش ایمنی

طبق آمار حدود 7درصد از زخم های ناشی از حوادث محل کار ، آسیب پا می باشد. کفش های ایمنی سدی در برابر گرما ، مواد شیمیایی ، روغن ها ، شوک ها ، اسیدهای مضر و … می باشند. این کفش ها سبک هستند و از خستگی پاها هنگام کار می کاهند.

 انواع کفش ایمنی

 • کفش ایمنی کفه فلزی در برابر سوراخ شدن مقاوم است.
 • کفش ایمنی پلاستیکی از صدمات شیمیایی جلوگیری می‌ کند.
 • کفش ایمنی از جنس بوتیل از پا در مقابل مواد خورنده مواظبت می‌ کند.
 • کفش ایمنی از جنس پلاستیک سخت که در مقابل جریان برق عایق است.
 • کفش ایمنی پنجه فولادی، از پنجهٔ پا در برابر فشار و ضربه مواظبت می‌ کند.
 • کفش ایمنی با کف پایی مخصوص، از پنجه، قوزک و تمام قسمت‌ های پا در موقع دویدن محافظت می‌ کند.

علائم اختصاری روی کفش ایمنی

 • علامت اختصاری RR نشان دهندهٔ مقاومت کفش ایمنی در مقابل سوراخ شدن است.
 • به کفش ایمنی که در مقابل الکتریسیتهٔ ساکن رسانا باشد به صورت مخفف CP می گویند.
 • به کفش ایمنی که در مقابل جریان الکتریسیته رسانا باشد به صورت اختصار آن ED می‌گویند.
 • کفش ایمنی که در برابر جریان الکتریسیته دارای مقاومت باشد به صورت اختصار به آن CP می‌گویند.
پیشنهاد:
خرید 36 مدل کفش پاشنه دار شیک و مجلسی [ جدید و زیبا ] فوق العاده عالی

نکات مهم خرید کفش ایمنی

نوع

مهم ترین نکته در خرید کفش ایمنی مردانه انتخاب نوع آن می باشد . همان طور که در قسمت های قبل اشاره شد هر کفشی مناسب شغلی است و اگر درست انتخاب نشود ایمنی لازم را برای شما ایجاد نمی کند . کفش مناسب هر حرفه باید استاندارد های لازم آن شغل را داشته باشد برای مثال زیره ، رویه ، قالب و… کفش های مختلف متفاوت است.

سایز مناسب

پا قلب دوم انسان است و باید هنگام تهیه هر نوع کفشی مثل کفش روزمره زنانه و مردانه و … این موضوع را در نظر بگیرید ؛پس از انتخاب نوع کفش به سایز آن توجه کنید . اگر سایز درست را انتخاب کنید شما در طول انجام فعالیت احساس خستگی نمی کنید .

مقاومت 

ویژگی کلیدی کفش ایمنی که با استاندارد بین المللی تایید شده است، یک انگشت پا است که قادر به تحمل یک فولاد غول پیکر با وزن 20 کیلوگرمی که به طور عمودی از یک متر ارتفاع باشد و همچنین 200 ژول از انرژی جنبشی بتواند جذب کند.

راحتی کفش

علاوه بر امن بودن، کفش ایمنی باید راحت نیز باشد زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها کار کنند. ویژگی های راحتی یک کفش عبارتند از: مواد کفش که تمام سطح کفش را می پوشاند تا در برابر اب و دما پا را محافظت نماید که باید راحت باشد. یک کفش ایمنی استاندارد باید پشتیبانی پایه و قوس، انعطاف پذیری و جذب ضربه پاشنه را فراهم کند.

جنس کفش

کفش های ایمنی استاندارد عمدتا از چرم گاو یا بوفالو ساخته می شوند. کفش های چرمی دارای دوام زیادی می باشند. کفش های ایمنی با جنس چرم دیرتر فرسوده می شوند و طول عمر زیادی دارد.

کفی (زیره) کفش

زیره کفش های ایمنی معمولا از جنس پلی یورتان (PU) و یا PVC و به صورت تزریق مستقیم است که در برابر مواد نفتی, روغنی و نیز محیط های اسیدی ضد لغزش و عایق جریان برق باشد.

گرم نگه داشتن پا در سرما

یک ویژگی خوب که کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد همین مورد است که پاها را از سرما محافظت نماید. در بعضی از نقاط، آب و هوای سرد خشن ممکن است به آسیب هایی مانند نیش های یخ زده و هیپوترمی منجر شود و این خطرات را نباید نادیده گرفت. یک کفش های ایمنی استاندارد از پای شما در محیط های یخ زده و سرد محافظت می کند.

برندهای پرطرفدار تولید کفش ایمنی مردانه

ایمن ترن ، کاترپیلار ، صاموپرشین ، اسکچرز ، نسیم ، ای بی زد ، کفرا ، کفش ملی ، بهشتیان ، ارک ، تبریز ، کلار ، کرافت و … از محبوب ترین برندهای کفش ایمنی مردانه می باشند.

در لیست زیر تعدادی از ایم کفش ها در سایزها و طرح های مختلف موجود است ، شما می توانید با توجه به بودجه و نیاز خود از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

 •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید